Dermena lash-tusz czy odżywka?

Od producenta:

“Mascara Dermena Lash, dzięki specjalnie opracowanej formule, zapewnia odpowiedni makijaż, pielęgnuje rzęsy i jednocześnie wspomaga ich wzrost. Opatentowana substancja czynna pochodzenia witaminowego hamuje wypadanie rzęs, poprawiając odżywienie mieszka włosowego. Mascara wzmacnia, wydłuża i zagęszcza rzęsy. Dodatek składników odżywczych i pielęgnujących pochodzenia roślinnego poprawia kondycję rzęs i przywraca im zdrowy wygląd. Dzięki łagodnym składnikom nie powoduje podrażnień i może być stosowana przez kobiety mające wrażliwe oczy oraz noszące szkła kontaktowe.”

Mascarę kupiłam przez przypadek będąc w aptece, skusiła mnie promocja ( 15 zł z 30).

Zacznę od opakowania, które jest skromne i mało eleganckie. Jednym słowem design nie powala. W kosmetykach jednak wygląd nie powinien mieć znaczenia bo przecież liczy się wnętrze:D

Mascara ma za to bardzo przyjemny zapach, co się rzadko zdarza w innych tuszach do rzęs. Kolor – głęboka czerń.

Jeśli chodzi o konsystencję, to moim zdaniem jest za rzadka. Podczas wyciągania szczoteczki ogromna ilość mascary oblepia patyczek co utrudnia jej nakładanie. Za każdym razem trzeba wycierać patyczek i ściągać nadmiar tuszu o brzegi opakowania. Jest to dość denerwujące szczególnie rano, gdy liczy się każda minuta.

Po nałożeniu wygląda na oku bardzo delikatnie. Osobiście uważam, że nie jest to kosmetyk, który nadaje się do robienia makijażu. Nie zauważyłam efektu pogrubienia ani wydłużenia rzęs.

Jednak jest coś co przekonuje mnie do kupienia następnego opakowania.  Ten tusz naprawdę wzmacnia rzęsy!
Odkąd go używam zauważyłam, że przestały wypadać. Są gęstsze, dłuższe i wzmocnione. Efekty mogę porównać do kuracji odżywką Xlash, która kosztuje bagatela 200 zł.

Podsumowując: jako tusz Dermena Lash się nie sprawdza, natomiast to świetna odżywka za niewielkie pieniądze;)

 

2 myśli na temat “Dermena lash-tusz czy odżywka?

Dodaj komentarz