Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

Biżuteria jest ważnym dodatkiem każdej stylizacji. W łatwy sposób może stać się jej ozdobą lub zniszczyć pieczołowicie przygotowywany zestaw. Wszystko zależy od poprawnego doboru modelu. Dzisiaj chciałabym zwrócić Waszą uwagę na dekolty i naszyjniki. Mianowicie postaram się odpowiedzieć na tytułowe pytanie 🙂

Na co zwracamy uwagę przy wyborze naszyjnika?

Po pierwsze powinniśmy brać pod uwagę okazję, na jaką się wybieramy oraz styl ubrań i pozostałych dodatków, które mamy zamiar założyć. Na co dzień warto postawić na skromne wykonane ze srebra łańcuszki (np. modne celebrytki). Na wieczorne wyjście spokojnie możemy pokusić się o coś skupiającego uwagę, błyszczącego, strojnego. Warto przy tym pamiętać o zachowaniu umiaru – odważna, duża biżuteria będzie doskonale wyglądać do skromnej sukienki, ale przy cekinowej kreacji może przytłaczać.

Dekolt przy szyi (okrągły)

Dekolt przy szyi to doskonała okazja, by wybrać oryginalny, okazały naszyjnik o okrągłym kształcie. Zwłaszcza na gładkich bluzkach czy sukienkach będą prezentować się zjawiskowo i przykują uwagę do naszej buzi.

Mój przykład: naszyjnik wąż firmy A&A

Dekolt okrągły głęboki

Tego typu dekolt wybieram zazwyczaj na wieczorne wyjścia. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się naszyjnik okrągły, który przykuje uwagę. Nie powinien być on jednak zbyt masywny. Jeśli bluzka jest zdobiona (przykład poniżej) w takim wypadku najlepiej postawić na cienki łańcuszek z subtelną zawieszką.

Mój wybór: łańcuszek + przywieszka firmy A&A

Dekolt w serek (V)

W przypadku dekoltów w serek dobór naszyjnika może okazać się nie lada wyzwaniem. Nie powinien być on zbyt długi, ale powinien powtarzać linię dekoltu, czyli układać się na szyi na kształt litery V. Jeśli chcemy zwrócić uwagę na górną część naszej stylizacji możemy wybrać okazałą przywieszkę (patrz mój wybór). Jeśli chodzi nam o to, aby w subtelny sposób podkreślić dekolt to idealnym rozwiązaniem będzie delikatna zawieszka np. serce.

Moja przywieszka: produkt firmy A&A

W naszej szkatułce nie może zabraknąć również modnego chokera. Ta forma naszyjnika idealnie współgra z dekoltami: głębokimi, kopertowymi, okrągłymi przy szyi, a także koszulkowymi.

 

Opublikowany w Moda

Jedna myśl na temat “Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

Dodaj komentarz