EKOlogika, czyli drugie życie niepotrzebnych rzeczy

Sklepy z używaną odzieżą mają obecnie wielu zwolenników, którzy nie wstydzą się mówić głośno o tym, że robią tam zakupy. Jeszcze parę lat temu lumpeksy były postrzegane jako sklepy dla biedniejszej części społeczeństwa. Obecnie blogerki, influencerki, celebrytki wręcz chwalą się swoimi zdobyczami z ciucholandów. Czemu tak jest?

Po pierwsze dużą zaletę ciucholandów stanowią niskie ceny. Dzięki takim zakupom możemy stopniowo za niewielkie pieniądze wymienić praktycznie całą garderobę.

Po drugie w lumpeksach możemy upolować  markowe ubrania (osobiście udało mi się kupić kurtkę MK, torebkę CK i piękny, oryginalny pasek Moschino za niewielkie pieniądze).

Po trzecie kupowanie w second hand`ach wpisuje się w ideę EKO. Wiedzieliście, że do produkcji jednej bawełnianej koszulki zużywamy 2,5 tys. litrów wody? A do produkcji jeansów ta liczba wzrasta aż do 8 tys.! Dla porównania – do przeżycia człowiek średnio potrzebuje ok. 42.000 l wody przez całe życie (źródło danych naszaziemia.pl). Pomyślcie teraz o tych wszystkich niepotrzebnie kupionych rzeczach, które kurzą się w szafie . O za małej bluzce, która czeka na lepsze dni, o sukience z wyprzedaży, która nie pasuje do sylwetki, o nieporęcznej torebce, itp. Co by było jakbyśmy mogli dać tym rzeczom drugie życie? Chcąc uchronić dobre ubrania, książki czy płyty przed wysłaniem ich na śmietnik centrum handlowe SUKCESJA w Łodzi otwiera EKO VINTAGE SHOP czyli miejsce, w którym wymienicie niepotrzebne rzeczy na przydatne. Pamiętajcie, to co Wam się już nie przyda, inni mogą jeszcze wykorzystać!

Bardzo popieram tego typu inicjatywy! Wczoraj zrobiłam rachunek sumienia i porządek w szafie swojej i Amelki. Część ciuszków niemowlęcych obiecałam już ciężarnym koleżankom, a niektóre mam zamiar zanieść do Sukcesji. W efekcie uzbierały się dwie torby pokaźnych rozmiarów. Jeśli tematy eko nie są Wam obce, to zapraszamy Was do wzięcia udziału w akcji. EKO VINTAGE SHOP – 27-29 września,  czynny w godzinach 10:00-21:00, na poziomie -1 (naprzeciwko sceny) .

Oprócz możliwości wymiany ubrań w Sukcesji będziecie mogli również skorzystać z mnóstwa innych atrakcji. Każdy klient centrum będzie mógł poddać się leczniczemu masażowi miodowemu, a także nauczyć się doić krowę. Czynny będzie punkt porad roślinnych.  Dzieci będą mogly wziąć udział w warsztatach budowy domków dla owadów oraz sadzenia roślin w doniczkach. Będą też m.in. porady dietetyka, indywidualne dermokonsultacje i analiza składu ciała,  a także quizy z atrakcyjnymi nagrodami. Gościem specjalnym będzie Maja Popielarska. Warto zajrzeć!

Ode mnie łapcie jeszcze adresy świetnych second hand`ów online (sprawdzone)!

archetype.pl

kwietna.com

mishmashclothing.pl

wyszperane.com.pl

inspired.sklep.pl

 

 

Jedna myśl na temat “EKOlogika, czyli drugie życie niepotrzebnych rzeczy

  1. Kurcze, strasznie żałuję, że nie mogłam być na tym evencie, brzmi super <3 A zakupy w lumpeksach praktykuję i wszystkim polecam. To niewiarygodne, na jakie skarby można tam trafić!

Dodaj komentarz