Kokarda z włosów i różowa sukienka

Wiosna to idealny moment na zmianę fryzury. Z racji tego, że podjęłam wyzwanie metrowych włosów postanowiłam jedynie delikatnie podciąć końcówki, które były już w takim stopniu zniszczone, że wyglądem przypominały rozdwojony, cienki sznurek. Należę do grupy osób, które uwielbiają bawić się kolorowymi ubraniami, łączyć wzory i różne odcienie. W sprawie włosów jestem bardziej powściągliwa. Nie lubię zmian w wyglądzie mojej czupryny, co za tym idzie rzadko odwiedzam fryzjera. Miesiąc temu zostałam ambasadorką Salonu Le Grand w Łodzi, był to dobry czas – czas zmian! Porzuciłam swoje uprzedzenia i postanowiłam oddać się całkowicie w ręce profesjonalistów. Na pierwszej wizycie Ewelina (guru do spraw ogarniania niesfornych kosmyków) dobrała odpowiednie kosmetyki dla moich włosów. Od trzech tygodni używam serii Blond Me firmy Shwarzkopf i chyba dobrze mi służy 😉 Kolejne spotkanie z Eweliną to delikatna zmiana odcienia na chłodniejszy blond połączony z różowymi końcówkami. Poprosiłam również o wykonanie próbnej fryzury – w sierpniu wybieram się na ślub w charakterze świadka.

Tak właśnie powstała subtelna kokarda z włosów

 

kokarda z włosów
Ta fryzura prezentuje się świetnie nie tylko w trakcie ważnych uroczystości, ale również z powodzeniem można ją wykorzystać na co dzień. Najważniejsze, że jest bardzo prosta do wykonania i z łatwością możemy ją zrobić w warunkach domowych.

  1. Rozczesz włosy i weź do tyłu dwa pasma z obydwu stron głowy.
  2. Obydwa pasma zwiąż razem elastyczną gumką.
  3. Podziel pętelkę na pół tak aby utworzyć dwie mniejsze. Jedną z nich przypnij do reszty włosów.
  4. Za pomocą palców rozłóż włosy w jednej pętelce na kształt połowy kokardy, przytrzymaj płasko przy skórze głowy i przypnij wsuwką od góry i od dołu. Zrób to samo z drugą pętelką.
  5. Końcówki włosów z kucyka przepleć przez środek kokardy zasłaniając nimi gumkę i podepnij od spodu wsuwką.
  6. Pofaluj końce włosów lokówką.

kokarda z włosów

kokarda z włosów

Na sobie mam przepiękną sukienkę łódzkiego projektanta Pawła Kuzika

kokarda z włosów

kokarda z włosów

kokarda z włosów

kokarda z włosów

Stylizacja:

-sukienka, Paweł Kuzik, cena: 329 zł

-buty, Orsay, cena: 119 zł

-torebka, Concept, cena: 49 zł

-kolczyki, Parfois, cena: 24,90 zł

3 myśli na temat “Kokarda z włosów i różowa sukienka

Dodaj komentarz