Xmas gifts – poradnik dobrego Mikołaja

  W kalendarzu adwentowym znikają kolejne czekoladki – to znak! Już niebawem usiądziemy z bliskimi przy wspólnym, wigilijnym stole. Pod choinką nie może zabraknąć prezentów. Początek grudnia to idealny czas na świąteczne zakupy. Jak być “dobrym Mikołajem” i nie popełniać upominkowych faux pas?

Dwa lata temu, jeszcze pod starym adresem bloga opublikowałam wpis pt. “Poradnik sprytnego Mikołaja”, dzisiaj chciałabym go Wam przypomnieć. Dodałam również kilka nowych punktów, które przyszły mi do głowy w zeszłe święta.

Mam dla Was również kilka gotowych pomysłów na upominki do 50, 150 oraz 300 zł.

grafika-glowna-gifts-green

1. Nie kupuj na ostatnią chwilę!

Na zakupy świąteczne wybierz się na początku grudnia. Asortyment nie jest jeszcze przebrany, a Ty masz dużo czasu na zastanowienie lub ewentualny zwrot.

2. Pytaj, obserwuj, zapisuj!

Mama wspominała, że chciałaby obejrzeć film, a Ty już nie pamiętasz jaki był tytuł? Zapisuj! Ten patent podsunęła mi koleżanka. Wystarczy przeznaczyć dwie-trzy strony w naszym kalendarzyku na zapiski dotyczące pomysłów na prezent. Wtedy wystarczy zajrzeć i już wiesz, jaki był zapomniany tytuł, a płyta DVD wywoła uśmiech na twarzy mamy.

3. List do Mikołaja

Kojarzy się z dzieciństwem, jednak czy ktoś powiedział, że dorośli nie mogą pisać listów?  Sama stosuję takie rozwiązanie w moim domu.  Miesiąc przed świętami daję rodzicom kartkę i proszę, aby napisali 10 rzeczy, które chcieliby dostać od Mikołaja. Mam pewność, że trafię w ich gust, a oni mają niespodziankę, bo do końca nie wiedzą, którą z tych dziesięciu rzeczy wybiorę.

4. Facebook i Instagram

Kopalnia informacji o naszych znajomych. Wspaniała możliwość “lubienia” postów, zdjęć, stron, produktów, może nam wiele powiedzieć o zainteresowaniach i guście posiadacza konta.

5. Nie kupuj na siłę!

Będąc zmęczonym i sfrustrowanym bardzo ciężko podejmować nam trafne decyzje zakupowe. Lepiej się wstrzymać i poczekać na lepszy nastrój.

6. Sprawdź towar przed zakupem i zachowaj paragon!

Decydując się na zakup prezentu obejrzyj dokładnie, czy rzecz nie posiada uszkodzeń. Zachowaj paragon jest on podstawą do ewentualnej reklamacji lub zwrotu.

7. Dodaj coś od siebie

Prezenty handmade są bardzo mile widziane. Dołącz do właściwego upominku paczkę własnoręcznie upieczonych ciasteczek.

8. Ustal budżet

Określ limit pieniędzy, które możesz przeznaczyć na prezenty świąteczne  i konsekwentnie się go trzymaj. Dzięki temu nie zrujnujesz swojego portfela i jednocześnie będziesz mógł sprecyzować propozycje prezentowe. Upominki nie muszą być drogie. Czasem za niewielką kwotę można kupić coś co sprawi bliskiej nam osobie radość.

Gotowy pomysł na prezent

do 50 zł

fotorcreated1

DLA NIEJ

fotorcreated2

DLA NIEGO

do 150 zł

 

fotorcreated3

DLA NIEJ

fotorcreated4

DLA NIEGO

 • zestaw do wina
 • wideorejestrator jazdy
 • karnet na siłownię
 • stacja pogodowa z budzikiem

do 300 zł

 

fotorcreated5

DLA NIEJ

 • torebka skórzana
 • zabieg w SPA
 • karta upominkowa do sklepu z odzieżą
 • perfumy

fotorcreated6

DLA NIEGO

 • ekspres do kawy
 • perfumy
 • zegarek
 • golarka męska

Udanych zakupów !

 

2 myśli na temat “Xmas gifts – poradnik dobrego Mikołaja

Dodaj komentarz